جستجو

اخبار

استفاده از بیت کوین در معاملات بین المللی

دوشنبه, 29 بهمن,1397

استفاده از بیت کوین در معاملات بین المللی

 

 

استفاده از بیت کوین در معاملات بین المللی

 

به گزارشی که اخیرا منتشر شده کشور آرژانتین یک معامله صادراتی با پاراگوئه بر مبنای بیت کوین انجام داده است.در این قرارداد، پاراگوئه محصولات مورد نیاز تدخین و آفت‌کش‌های خود را از کشور آرژانتین به ارزش 7100 دلار خریداری کرده و از ارزهای دیجیتال برای پرداخت مبلغ معامله استفاده کرده است. در ابتدا این اقلام با بیت کوین خریداری شده و سپس برای تسویه حساب با صادرکننده‌ به پزوی آرژانتین تبدیل شده است.فراموش نکنید که ارز دیجیتال بیت کوین قابل تبدیل به هر نوع ارز دیجیتالی و پول کاغذی می باشد. این معامله با کمک شرکت آمریکایی بیتکس انجام شده است.این شرکت خدمات و معاملات و پرداخت را از طریق بیت کوین ارائه می دهد.

مدیر بازاریابی شرکت بیتکس می گوید این شرکت بخشی از برنامه‌ی دولت آرژانتین به نام اکسپورتا سیمپل بوده که صادرات کالا و خدمات کمتر از 15000دلار را تسهیل می‌کند. بیتکس نیز به نوبه‌ی خود کارایی پرداخت‌های برون‌مرزی در چنین معاملاتی را افزایش می‌دهد.

پس از حذف برخی از کشورها از جمله ایران از سیستم سوئیفت این شرکت اعلام کرد که در نظر دارد سیستمی را جایگزین سیستم سوئیفت برای کشورهای مورد تحریم ارائه دهد و بیتکس برای فراهم کردن اکوسیستم پشتیبانی مورد نیاز تراکنش‌های بیت کوین در این پروژه منصوب شد.

کشور آرژانتین همواره در عرصه ارزهای دیجیتال پیشرو بوده و هم اکنون در این کشور کارت حمل و نقل دولتی به نام ساب که یک جامعه 7 میلیون نفری در 37 نقطه کشور آرژانتین از آن استفاده می کنند با بیت کوین قابل شارژ است.

نظر خود را درج نمایید
فیلترها
Sort
display