جستجو

اخبار

بلاک چین موجب توسعه اقتصادی کشور می شود!

پنجشنبه, 29 آذر,1397

بلاک چین موجب توسعه اقتصادی کشور می شود!

بلاک چین موجب توسعه اقتصادی کشور می شود!

 

معاونت علمی کشور به دلیل اینکه دنبال رو فناوری است برای خود همانند انجام وظیفه میداند که به تازه ترین فناوری ها ورود پیدا کند و از آن بهره بردای کند.فناوری هم اکنون موجب اتصال تمام دنیا بهم شده است.امروزه شاهد این هستیم که علم فناوری به صورت زیر ساختاری برای تمامی کسب و کارها تبدیل شده است و فناور های نو چون بلاک چین می تواند همانند بستری برای توسعه کشور عمل کند.کشوری که محور آن برپایه اینترنت باشد توسعه پیدا می کند.امروزه میبینیم که اقداماتی که در قبل طی چند روز به طول می انجامید هم اکنون طی یک فراینر چند ثانیه ای با اینترنت انجام می شود.

درست است که فناور های نوپا همچون بلاک چین برای دولت دغدغه ایجاد می کند اما باید این را در نظر گرفت که منفعتش بیشتر از ضرر و خطرهای احتمالی است.به همین منظور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ماه‌های گذشته این فناوری را به خوبی رصد کرده و رشد آن را دریافته است. در نتیجه تصمیم به ورود در این حوزه و تشکیل تیم کارشناسی از بخش خصوصی گرفته شد. پس از تبادل‌نظر و پالایش به این جمع‌بندی رسیدیم که این فناوری ظرفیت خوبی برای تعمیم دادن در حوزه‌های مختلف کشور دارد.

  با پیشرفتی که طبق نخستین مصوبه صورت گرفته امیدواریم در ماه‌های آینده بتوان حوزه بلاک‌ چین را در ایران رسمیت بخشید و لازم به ذکر است که به نسبت بقیه فناوری ها رشد حوزه بلاک‌چین  سرعت بیشتری دارد و اگر نتوانیم ظرفیت‌های کشور خود را بشناسیم از جامعه جهانی جا می‌مانیم هم چنین دلیری اضافه می کند که اگر این بستر گسترش یابد و دولت همکاری کند می توانیم به توسعه اقتصادی کشور کمک کنیم.

نظر خود را درج نمایید
فیلترها
Sort
display