جستجو

اخبار

بیت کوین شگفت انگیز است!

پنجشنبه, 02 اسفند,1397

بیت کوین شگفت انگیز است!

 

بیت کوین شگفت انگیز است!

 

"بیت کوین خارق العاده است پول کاغذی کنار میرود" این جملات جنجالی و تکان دهنده اظهارات ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا و کار آفرین حوزه فناوری می باشد. وی هم چنین بر اظهارات خود اضافه می کند که ساختار بیت کوین کاملا خارق العاده است و ارزهای دیجیتال نسبت به پول های کاغذی، راه بهتری برای انتقال ارزش هستند اما مصرف بالای انرژی از نقاط ضعف استخراج این ارز ها می باشد که به نظر ایلان ماسک باید محدودیت تولید برای ارز های دیجیتال تعیین شود.

او در ادامه گفت که ارز دیجیتال « انحصار و کنترل بر ارز را از بین می برد و پول کاغذی کنار می‌رود و ارز دیجیتال بدون شک، در انتقال ارزش، به مراتب بهتر از پول های کاغذی عمل می کند.»

پیش از این، نهادهای مالی بزرگ نیز اعلام کرده بودند که بیت کوین، به عنوان ذخیره ای از ارزش یا «طلای دیجیتال»، از جایگاه منحصر به فردی برخوردار است. مایک نووگراتز، شریک سابق گلدمن ساکس و بنیان گذار بانک تجاری ارز دیجیتال گلکسی دیجیتال نیز عنوان کرد که بیت کوین تبدیل به «طلای دیجیتال» و ذخیره ارزشی مانند طلا خواهد شد. یک ذخیره ارزش مستقل که مانند دلار آمریکا، پول چین و ارزهای فیات دیگر نیست. این جایگاه مستقل هزینه زیادی دارد و باید هم این چنین باشد.

جک دورسی، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار توییتر، که به دیدگاه «بیت کوین به ارز اصلی اینترنت تبدیل خواهد شد» معروف است، در اوایل ماه جاری اظهار داشت که بیت کوین «بیش از سایر ارزهای دیجیتالی که اهداف عمومی تر و محاسبات توزیع شده را دنبال می کنند، شبیه به یک ارز عمل می کند. آلت‌کوین ها بعضا ایده‌ های بسیار خوبی هستند، اما من شخصا بر روی یک ارز و جنبه‌ معاملات تمرکز کرده‌ ام.»

 

نظر خود را درج نمایید
فیلترها
Sort
display