جستجو

کاربردهای فناوری بلاک چین

کاربردهای فناوری بلاک چین

 

کاربردهای فناوری بلاک چین

 

بحث برانگیزترین فناوری این روزها فناوری بلاک چین است که قابلیت استخراج ارز های دیجیتالی محبوب را فراهم کرده است.حال در این مقاله به بخش کاربرد های دیگر این فناوری می پردازیم :

-قرار دادهای هوشمند:

انجام معاملات در شرکت ها و تراکنش ها نیازمند زمان بعضا زیادی است و هزینه هایی را در بر دارد و این مسئله موجب می شود روند رشد شرکت به کندی پیش رود این شرایط وقتی بوجود می آید که سیل عظیمی از تراکنش ها در انتظار تایید باشند.با استفاده از این قرار دادهای هوشمند توافق نامه ها و تراکنش ها می توانند به صورت خودکار تایید و امضا شوند و در پلتفرم بلاک چین ذخیره شوند.این کار موجب حذف شدن نفر سوم برای پیگیری تراکنش ها می شود  و هزینه هارا کاهش می دهد.این قرارداد ها تمام اطلاعات را ذخیره کرده و تمامی بندهای قرارداد را در بر میگیرد.

رای دادن:

با اینکه فناوری بلاک چین همواره در این راستا در حال جلب اعتماد کاربران است اما مسکو در کشور روسیه به طور آزمایشی این تکنیک را در انتخابات محلی مورد آزمایش قرارداد و رای گیری انتخابات دولتی همواره در حال پیگیری است.انتخاب این روش برای رای گیری به طور کاملا واضحی احتمال تقلب را به کمترین حد میرساند .

ارز دیجیتال:

محبوب ترین کاربرد این فناوری ارز دیجیتال است که هم اکنون توسط دستگاه های سخت افزاری استخراج  موجود در بازار قادر به تولید آن هستیم و توانسته سرمایه گذاری خوبی برای تجار و کسب درامد بدون نیاز به تخصص خاصی برای مردم شود.سرعت دقت و ارزان بودن مبادلات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال چیزی است که شمارا به سمت ارزهای دیجیتال سوق میدهد.مردم از ارز دیجیتال استفاده می کنند نه تنها به دلیل امن تر بودن آن بلکه بخاطر وجود آزادی و نبودن کنترل مرکزی از شخص یا دولت خاصی در کنترل حساب ها.

انتشار خدمات دیجیتال:

هر تاجری در حرفه خود برای بازدهی و سوددهی بیشتر در حال تلاش است بعضا با کیفیت بالا و گاها با تبلیغات موثر.در دنیا دیگر تبلیغات سنتی بازدهی خود را از دست داده و دیگر ناکارامد شده است.

حال خدمت بلاک چین به این قضیه این است  تبلیغ کنندگان می‌توانند برای محصول خود با ارز دیجیتالی تبلیغ کنند، تبلیغات کاملا مرتبط با محتوایی است که کاربر از آن استفاده می‌کند، در نتیجه بازده آگهی به این روش بسیار افزایش می‌یابد.
این تکنولوژی و استفاده از توکن‌ها باعث می‌شود تا آگهی‌دهندگان، منتشرکنندگان و کاربران همگی سود ببرند. کاربران و منتشرکنندگان با نظر دادن و به اشتراک گذاشتن آگهی توکن کسب می‌کنند و آگهی دهندگان هم با خرید توکن، می‌توانند آگهی خود را در کنار محتوای مناسب قرار دهند.

 حسابداری:

همانطور که گفته شد بلاک چین تمامی تراکنش هارا به طور خودکار ظبط می کند و این قضیه خطای نیروی انسانی را به حداقل حالت ممکن میرساند و داده ها را از دستکاری احتمالی دور نگه میدارد.اگر کسی قصد کند داده هارا تغییر دهد به طور کلی هش آن بلاک تغیر می کند و بلاک تغییر میکند و این تغییرات از چشم همگان دور نمی ماند.و از دیگر فواید استفاده از بلاک چین می توان گفت که به جای نگه‌داری رکوردهای جداگانه، کسب و کارها می‌توانند تنها یک دفتر کل واحد نگه داری کنند. یکپارچگی اطلاعات مالی یک شرکت نیز تضمین خواهد شد.

ذخیره سازی داده:

هم اکنون اگر نیازمند ذخیره سازی داده هایتان باشید از dropbox و Gdrive  استفاده می کنید.بحث برانگیز ترین مطلب در استفاده از این سرویس دهنده ها این است که شما بتوانید به آنها اعتماد کنید چون قابل دسترسی برای اشخاص مسئول مربوطه هستند و دولت براحتی می تواند تقاضای افشای داده های شما از سرویس دهنده هارا داشته باشد. با استفاده از بلاک چین اطلاعات شما در کامپیوتر های مختلف به صورت اختصاصی و رمزنگاری شده ذخیره می شود.این امر علاوه بر اینکه امنیت و شخصی سازی اطلاعات شمارا تضمین می کند بلکه هزینه هارا به شدت کاهش می دهد.

 

نظر خود را وارد نمایید.
فیلترها
Sort
display