جستجو

کارکرد بیت کوین

کارکرد بیت کوین

 

کارکرد بیت کوین

 

 

شاید از خود علت محبوبیت و ارزشمندی بیت کوین را بپرسید و شاید به این نتیجه برسید که به علت ساختار آن است اما اینگونه نیست این مردم و کاربران یک دارایی هستند که ارزش آن را مشخص می کنند.وقتی تقاضا و خواستار دارندگان دارایی بر این باشد که بر روی یک ارز متمرکز شوند آن ارز ارزش پیدا می کند.

بیت کوین یک دارایی به صورت غیر فیزیکی با قابلیت تبدیل به دارایی فیزیکی و مانند یک فایل دیجیتالی دفتر حساب و کتاب که دارایی های هرفردی را به صورت اختصاصی ثبت می کند عمل می کند.هنگام انجام تراکنش ها شما به شبکه بیت کوین اعلام می کنید که مقداری بیت کوین از حساب شما کم و به حساب شخص مورد نظرتان ارسال شود.قابل یاداوری است که در این تراکنش ها دارایی فیزیکی جابه جا نمی شود بلکه مالکیت دارایی تغییر می کند.

در شبکه بیت کوین نیازی نیست که شما به کسی اعتماد کنید .تعدادی افراد غریبه در یک شبکه گسترده بر بستر بلاک چین به طور کاملا شفاف تراکنش هارا انجام میدهد و شما می توانید تراکنش های همه را ببینید.شما برای تبادلات خود به یک کیف پول احتیاج دارید.کیف پول بیت کوین برنامه‌ای است که اجازه ذخیره و تبادل بیت‌ کوین‌ را به شما می‌دهد.در بیت کوین، کیف پول شما بانک شخصی شماست. برای اینکه تضمین شود که فقط کیف پول مورد نظر بتواند بیت کوین های داخل خود را خرج کند، هر کیف پول با نوعی روش رمزنگاری محافظت می‌شود.

شبکه بیت کوین میزان دارایی های شمارا ذخیره نمی کند و ثبت ذحیره و ثبت تراکنش هاست که میزان دارایی شمارا مشخص می کند.به عبارت دیگر دفتر کل شبکه چین فقط سوابق تراکنش هارا ثبت می کند. 

هر کس می‌تواند بدون نیاز به وارد کردن نام یا مشخصات خود به شبکه بیت کوین متصل شود. شبکه بیت کوین اجازه ساخت هر تعداد کیف پولی را به کاربران می‌دهد و هر کیف پول کلیدهای عمومی و خصوصی خاص خودش را دارد. 

شاید فکر کنید که تولید یک کلید عمومی برای ساخت آدرس کیف پول، به معنای مشخص شدن هویت شخصی شما باشد. اما حتی این قدم هم ناشناس است و حتی می‌تواند بدون نیاز به اینترنت انجام شود. 

شما می‌توانید به سادگی و با یک کلیک در کیف پول خود کلید عمومی و خصوصی جدید بسازید. در هنگام ساخت کیف پول امکان بررسی داشتن یا نداشتن یک آدرس توسط فرد دیگر وجود ندارد.برای اینکه بلاک‌ها به بلاک چین اضافه شوند، هر بلاک باید دارای جواب یک معادله ریاضی پیچیده باشد. تنها راه حل کرد معادله، حدس زدن اعداد است. به عمل پیدا کردن معادله بلاک‌ها، ماینینگ می‌گویند.

شبکه بیت کوین و کارایی آن یک کارمند صادق است که به نحو احسن بی هیچ کم و کاستی به وظیفه خود عمل می کند و محیطی امن و ایمن را برای انجام تراکنش های شما فراهم می کند.

 

 

نظر خود را وارد نمایید.
فیلترها
Sort
display