جستجو

تفاوت اتریوم و بیت کوین

تفاوت اتریوم و بیت کوین

 

تفاوت اتریوم و بیت کوین

 

بیت کوین اولین و با ثبات ترین ارز دیجیتال و محبوب جامعه دیجیتال می باشد که به عنوان پادشاه ارز ها معرفی می شود اما در کنار بیت کوین ارز دوم محبوبی به نام آشنای اتریوم با یک پلتفرم غیر متمرکز فعالیت می کند.

اگر با این سوال بحث را شروع کنیم که آیا اتریوم و بیت کوین تفاوت هایی با هم دارند یا خیر؟ باید بگویم که جواب شما هم بله هم خیر است! اتریوم را اینگونه می شود تعریف کرد که یک شبکه غیر متمرکز که می تواند قرارداد های هوشمند را تنظیم کند و محدودیت ندارد و هیچ کس قادر نیست در این شبکه مخفی کاری یا تقلب و دخالت هایی انجام دهد. اتریوم و بیت کوین هر دو بلاک چین توزیع شده  عمومی دارند اگرچه با این وجود از لحاظ سیستم فنی ساختاری تفاوت های اساسی باهم دارند و هدف آنها کاملا متفاوت است. 

در واقع بیت کوین برای اولین بار با هدف یک سیستم پرداخت جهانی، همتا به همتا و غیرمتمرکز خلق شد اما اتریوم به دنبال حذف تمرکز از تمام فرایندهاست.در حالی که بلاک چین بیت کوین برای رهگیری مالکیت پول دیجیتال (بیت کوین) استفاده می‌شود، بلاک چین اتریوم برای اجرای کد برنامه‌های غیرمتمرکز طراحی شده است.

اتریوم نیز همانند بیت کوین بر اساس اجماع کار یا همان ماینینگ توسط ماینر ها فعالیت می کند  اما قرار است به سمت ثبت سهام گام بردارد و ماینینگ  توسط دستگاه های اسیک صورت نمی گیرد.بیت کوین محدودیت واحد دارد و تعداد واحدهای موجود بیت کوین 21 ملیون واحد است ولی برای اتریوم محدودیتی مشخص نشده است. اما قطعا برای حفظ و کنترل تورم ها سقف تولیدی برای آن در نظر گرفته می شود.گرچه تولید اتریوم سریعتر از بیت کوین است اما کارمزد کمتری نسبت به بیت کوین دارد.نمی توان گفت اتریوم بهتر از بیت کوین است چون هدف و کارکرد متفاوتی دارد .

نکته ای که در این پلتفرم ها خاص و منحصر به فرد است این که کسی نمی تواند در داده ها تغییری ایجاد کند و یا امکان مخفی کاری یا حذف داده ای وجود ندارد و یک شبکه ایمن بدون حفاظت سازمان خاصی تنها رمز نگاری شدن ارز ها فعالیت انجام می شود.

هر خدمت متمرکزی می تواند توسط اتریوم غیرمتمرکز شود. خدمات بزرگی مثل پرداخت ها، بیمه،‌ رای گیری و بسیاری از خدماتی که اکنون توسط واسطه ها انجام می شوند، با بلاک چین غیرمتمرکز خواهند شد.

با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند اتریوم، شرکت‌ها و خدمات گوناگون می‌توانند اعتمادسازی در کار خود را به حداکثر برسانند و به کسب و کار خود اعتبار ببخشند. در دنیایی که داده‌ها بسیار ارزشمند هستند، تمرکززدایی اجتناب‌ ناپذیر خواهد بود.

 

نظر خود را وارد نمایید.
فیلترها
Sort
display