جستجو

مفهوم فورک

مفهوم فورک

چگونگی ایجاد فورک

اگر به طور سریع به دنبال معنی فورک هستید باید بگویم که فورک به بروز رسانی جدید یک نرم افزار می گویند که می تواند با روش قبل هم همچنان سازگار باشد و در برخی موارد حتی می تواند ناسازگار هم باشد که به این مورد در ادامه می پردازیم.در مجموع فورک یک اصطلاح برای زمانی است که یک نرم افزار بروز رسانی می شود.

وقتی نرم افزار یک ارز رمز نگاری شده یا کد آن بروز رسانی می شود فورک یک نسخه جدید از آن را در بستر بلاک چین ایجاد می کند و هر دو بلاک ایجاد شده در بخش های مختلف شبکه به طور مجزا اجرا می شوند البته به نوع فورک هم بستگی دارد.

انواع فورک:

-فورک نرم که سازگار با قبل است

-فورک سخت که سازگار با قبل نیست

نکته ای که راجب انواع فورک ها باید توجه کنید این است که فورک سازگار پیروی از آن اختیاری است اما فورکی که سازگار با قبل نیست پیروی و اجرای مدل سازی آن اجباری است.

اگر برایتان سوال پیش آمده است که چرا فورک انجام می شود باید بگویم که اگرچه پدید آمدن فورک علت های زیادی دارد اما به وجود آمدن بیت کوین کش نتیجه انجام فورک کسانی بود که خواستار بلاک های بزرگتری از بلاک چین بودند پس در راستای تقاضایشان یک هارد فورک ناسازگار با قبل انجام دادند.

در اصل کاربر می خواهد یک ارز جدید را به وجود بیاورد و نوعی انشعاب بین توسعه کنندگان و ماینرها و کاربران یک ارز است که تصمیم میگیرند ارز قبلی را دنبال نکنند  و یک بلاک چین تازه بسازند.

از آنجایی که بسیاری از کاربران هدف از ایجاد فورک را یک سود جویی می دانند بهتر است از فورک های بدون پشتیبان صرف نظر کنید و به هیچ عنوان کلید خصوصی کیف پولتان را در هیچ سایت یا کیف پولی برای دریافت فورک جدید وارد نکنید مگر اینکه 100درصد اطمینان داشته باشید چون ممکن است هکرها با معرفی خودشان به عنوان کیف پول ارز جدید موجودیتان را بدزدند.

 

نظر خود را وارد نمایید.
فیلترها
Sort
display