جستجو
فریمور اتوتیونینگ افزایش هش ریت ماینر
فریمور اتوتیونینگ افزایش هش ریت ماینر

فریمور اتوتیونینگ

افزایش هش ریت ماینر

هش ریت ماینر چیست ؟:

هش ریت یا قدرت هش معیاری است که توسط آن می توان عملکرد یک دستگاه ماینر را اندازه گیری کرد. به بیان دیگر به میزان سرعتی که یک ماینر موفق به حل مسئله پیچیده ریاضی می شود و در آن بلاک های داده را استخراج می کند، هش ریت (hash rate)، نر...

هش ریت ماینر چیست؟

هش ریت ماینر به زبان ساده:

هش ریت یا قدرت هش معیاری است که توسط آن می توان عملکرد یک دستگاه ماینر را اندازه گیری کرد. به بیان دیگر به میزان سرعتی که یک ماینر موفق به حل مسئله پیچیده ریاضی می شود و در آن بلاک های داده را استخراج می کند، هش ریت (hash rate)، نرخ هش یا هش پاور (hash power) می گویند.

هش ریت (HashRate) یا هش پاور (Hash Power) معیاری برای اندازه‌گیری عملکرد یک دستگاه ماینر است. به عبارت دیگر هش ریت، میزان سرعتی که یک ماینر موفق به حل هش‌ می‌شود تا پاداش دریافت کند را نشان می‌دهد. در روند استخراج بیت کوین، بلاک‌های حاوی تراکنش‌های تاییدشده، پیش از اضافه شدن به بلاک چین می‌بایست هش شوند. به روند هش شدن بلاک‌ها نیز هشینگ (Hashing) می‌گویند.

به عبارت دیگر برای استخراج موثر یک بلاک، ماینر باید طوری هِدِر بلاک را هش کند که کمتر یا برابر با هدف (تارگت) شود. با تغییر سختی، هدف نیز تغییر می‌کند. برای رسیدن به هش (یا هدف) مورد نظر، ماینر باید بعضی از هدرهای بلاک که نانس (nonce) نام دارند را تغییر دهد. هر نانس با “۰” شروع شده و برای رسیدن به هش (یا هدف) ضروری افزایش می‌یابد.

نحوه اندازه گیری هش ریت ماینرها:

واحد اندازه گیری هش ریت، هش در ثانیه h/s می‌باشد. بعضی از اصطلاحات رایج مورد استفاده شامل مگا، گیگا و ترا است که براساس تعداد هش ها گفته می‌شوند. برای مثال دستگاهی با سرعت ۶۰ هش در ثانیه ، هنگام تلاش برای حل کردن بلاک، ۶۰ حدس در ثانیه می‌زند. برای ۱۰۰۰ هش از کیلوهش KH/s ، برای ۱۰۰۰ کیلوهش از مگاهش MH/s ، برای ۱۰۰۰ مگاهش از تراهش TH/s و برای ۱۰۰۰ تراهش از پتاهش PH/s استفاده می‌شود.

هش ریت توسط واحدی با نام «هش بر ثانیه» (H/s) محاسبه و اندازه‌گیری می‌شود. به مانند دیگر عملیات‌های محاسباتی، هش ریت را نیز می‌توان به واحدهای بزرگتر یا کوچکتر تقسیم بندی کرد:

  • ۱ KH/s یا هزار هش بر ثانیه؛ معادل یک کیلوهش بر ثانیه
  • ۱ MH/s یا یک میلیون هش بر ثانیه؛ معادل یک مگاهش بر ثانیه
  • ۱ GH/s یا یک میلیارد هش بر ثانیه؛ معادل یک گیگاهش بر ثانیه
  • ۱ TH/s یا یک تریلیون هش بر ثانیه؛ معادل یک تراهش بر ثانیه
  • ۱ PH/s یا یک کوادریلیون هش بر ثانیه؛ معادل یک پتاهش بر ثانیه
  • ۱ EH/s یا یک کوئینتیلیون هش بر ثانیه؛ معادل یک اگزاهش بر ثانیه

واحد بعدی در این اندازه‌گیری زتاهش (Zetta) خواهد بود.

با این تفاسیر می‌توان نوشت:

  • یک مگاهش بر ثانیه معادل ۱,۰۰۰ کیلوهش بر ثانیه است
  • یک گیگاهش معادل ۱,۰۰۰ مگاهش بر ثانیه یا ۱,۰۰۰,۰۰۰ کیلوهش برثانیه است
  • این رشته را می‌توان تا بی‌نهایت ادامه داد.

نکته جالب هشریت :

در این میان آن است که هر چه سختی شبکه بیت کوین به دلیل افزایش تعداد ماینرها، بالاتر رود، قدرت هش موردنیاز برای ماین کردن هر بلاک نیز با افزایش مواجه خواهد شد. این یعنی تعداد حدس‌ها برای رسیدن به جواب صحیح و حل کردن معادله ریاضی مربوطه، بیشتر خواهد شد.

انواع الگوریتم های ماینر
انواع الگوریتم های ماینر

انواع الگوریتم های ماینر

بعضی از ارزهای دیجیتال به ساعت ها محاسبه و صرف انرژی برای استخراج نیاز دارند، درحالی که بعضی دیگر از ارزهای دیجیتال در عرض چند .دقیقه تولید می‌شوند که این زمان به الگوریتم استفاده شده بستگی دارد.

یکی از راه‌های ماینینگ (استخراج) در ارزهای دیجیتال استفاده از قدرت پردازشی سخت افزار برای تایید تراکنش ها است که با نام گواه اثبات کار (PoW) شناخته می شوند. در این حالت، رایانه محاسبات بسیار زیادی انجام می‌دهد تا یک پازل ریاضی را حل کند.

هر ارز دیجیتال برای رمزنگاری از یکی از الگوریتمهای رمز گذاری استفاده می‎کند. دلیل آنکه به ارزهای دیجیتال، رمز ارز (CryptoCurrency) می‎گویند دقیقاً همین است. اگر شما اقدام به اسمبل کردن یک کامپیوتر ویژه ماینینگ کنید. تقریباً میتوانید هر ارزی را استخراج کنید. پلتفرمهای عمومی مثل X86 و ARM به راحتی قابل برنامه نویسی هستند و حتی میتوانید با گوشی خود اقدام به تولید ارز دیجیتال کنید. (به کامپیوترهایی که با به کار گیری همزمان چندین کارت گرافیک گاهی تا 18 کارت یا حتی بیشتر برای تولید ارز دیجیتال ساخته می‎شوند اصطلاحاً ریگهای ماینینگ (Minning Rig) گفته میشود. اما وقتی نوبت به عملکرد بهینه و بابزدهی بهتر میشود و پای ماینرها به میان می‎آید کار تخصصی تر میشود. برای بهترین عملکرد شما مجبور هستید که انعطاف پذیری را رها کنید تا بتوانید همان کار را به بهترین نحوه ممکن و با بیشترین راندمان ممکن انجام دهید. ماینرهای ایسیک (ASIC) عموما برای تولید هش ها با یک الگوریتم خاص طراحی می‎شوند. البته معدود دستگاههایی به خصوص از کمپانی Baikal هستند که به صورت چند الگوریتمی (Multi Algorithm) عمل می‎کنند اما عموما این دستگاهها نسبت به دستگاه هایی که برای یک الگوریتم خاص طراحی شده اند عملکرد و بهره وری

کمتری دارند.

و اما معروف ترین الگوریتم ماینر ها:

 همچنین در مورد مفاهیم به کار رفته در این زمینه، باید گفت که هر چقدر که یک تولید کننده بتواند با مفاهیم پایه ای به کار رفته در مورد ساختار ارزهای دیجیتال و تولید آن ها آشناتر باشد، به همان نسبت نیز خواهد توانست که کار خود را با کیفیت و آگاهی بیش تری انجام داده و در صورت نیاز، بتواند با اتخاذ تصمیمات لازم و انجام جهت دهی های مناسب، کار تولید ارز دیجیتال خود را وارد یک روند پر سودتر و پر بازده تری نماید.

الگوریتم SHA256 :

 الگوریتم های هش ایمن، خانواده ای از توابع هشینگ کریپتوگرافیگ (رمزنگاری) می‌باشند که توسط موسسه ملی استانداردها و تکنولوژی منتشر شده است.

بخش کوچکی از خانواده الگوریتم هش ایمن یا به اختصار خانواده SHA شامل SHA-۱ ، SHA-۰ و SHA-۲ می باشد که توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده توسعه یافته است. SHA-۲۵۶ و برادر بزرگتر آن SHA-۵۱۲ بخشی از خانواده SHA-۲ می باشند.

الگوریتم SHA-۲۵۶ طوری طراحی نشده‌ است که مقاوم در برابر دستگاه های ASIC باشند و ASIC های استخراج بیت کوین در حال حاضر در دسترس هستند.

 

یک الگوریتم بسیار پایه و بسیار پر کاربرد در دنیای رمز گذاریست که ارزهایی مانند بیت‎کوین (Bitcoin) و برخی زیر شاخه های آن مانند بیت‎کوین‎ کش (Bitcoin Cash) که اصطلاحاً به آنها فورک‎های (FORK) بیت‎کوین میگویند از آن استفاده می‎کنند. این الگوریتم در دنیای ماینینگ نیز مانند دنیای واقعی بسیار پر طرفدار است. دیگر ارزهای رایج برای استخراج با این الگوریتم عبارتند از E-Mark)) ، (Universal) و لایت‎کوین کش (LitecoinCash).

 

Scrypt- لایت کوین، دوج کوین، نئو

Scrypt به این منظور طراحی شده است تا شکستن رمز عبورهایی که با این الگوریتم هش شده اند را برای سخت افزارهای مخصوص مانند ASIC ها دشوارتر کند. Scrypt نسبت به توابع مشابه، این کار را با استفاده از حجم زیادتری از حافظه انجام می دهد که باعث می شود، هکرها کار سخت تری برای رسیدن به اهداف خود داشته باشند.

اسکریپت در دنیای رمزگذاری الگوریتم معتبریست و الگوریتم ماینینگ لایت‎کوین (Litecoin) محسوب میشود. البته استخراج لایت‎کوین اکنون به صرفه نیست و مالکان ماینرهای Scrypt بیشتر از آن برای استخراج زیر فورکهای اسکریپت DGB و Verge استفاده می‎کنند.

مطالب پیشنهادی  مقایسه ی الگوریتم SHA-256 و الگوریتم اسکریپت

:X11 این الگوریتم پایه برای یکی از ارزهای معتبر دیجیتال به نام دش (DASH) است. هرچند استخراج Cannabiscoin (CANN) و تعدادی ارز دیگر هم بر پایه آن انجام می‎شود که گاهی سود بیشتری دارد.

Ethash- اتریوم، اتریوم کلاسیک

الگوریتم گواه اثبات کار اتریوم، نسخه تغییر یافته ای از Dagger-Hashimoto می‌باشد. این الگوریتم به گونه‌ای طراحی شده که Memory Hard بوده (نیاز به یک حداقل حافظه دارد) و مقاوم در برابر دستگاه های ASIC می‌باشد.

به عبارتی این مورد به سمت کارت های گرافیک با حافظه بیشتر تمایل پیدا می کند و افرادی به سمت آن کشیده می شوند که می خواهند با سخت افزارهای استاندارد نظیر کارت های گرافیک پر قدرت، ارز دیجیتال استخراج کنند.

CryptoNight- مونرو، بایت کوین

کریپتونایت طوری طراحی شده بود که در مقابل ASIC مقاوم بوده و در دسترس باشد. هدف از ایجاد آن، پر کردن شکاف بین ماینرهایی بود که فقط به پردازنده CPU دسترسی دارند و توانایی تهیه سخت افزارهایی نظیر کارت های گرافیک و ASIC ها را ندارند. این اقدام برای ایجاد عدالت در ماینینگ برای کاربران بهتر بوده و غیرمتمرکزسازی بیشتری به دنبال خواهد داشت.

به همان نسبت نیز قادر خواهید بود تا خروجی ها و تولیدات ارزهای دیجیتال بهتر و قابل توجه تری را داشته باشید. برای خرید ماینر یا تجهیزات ماینینگ میتوانید با فروشگاه اول ماینر تماس گرفته .
ماینر چیست؟تعریف ماینر به زبان ساده

ماینر چیست؟

 

بیت‌کوین ماینر یا ماینر اصطلاحا به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که مخصوص استخراج بیت‌کوین است و انواع بسیار گوناگونی دارد.

ماینر:

برای استخراج این ارز دیجیتال، باید از یک دستگاه ماینر استفاده کنید که به آن اسیک یا ASIC ماینر که مختصر شده کلمه مدارهای مجتمع با کاربرد خاص است نیز می‌گویند. ماینر بیت کوین اصطلاحاً به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که مخصوص استخراج بیت کوین است و انواع بسیار گوناگونی دارند.

دستگاه ماینر یا Asic اصطلاحی است که برای دستگاه‌های استخراج رمزارزها به‌کار برده می‌شود و درحال حاضر این دستگاه‌ها بسیار متنوع هستند.

دستگاه انت ماینر t1740th

تاریخچه دستگاه ماینر:

به وجود آورنده بیت کوین در نظر داشت بیت کوین با استفاده از CPUهای معمولی روی لپتاپ‌ها و کامپیوترهای شخصی استخراج شود. در روزهای اولیه پیدایش بیت کوین، ماینرها (افرادی که بیت کوین استخراج می‌کنند) با استفاده از کامپیوترهای شخصی به کسب درآمد از استخراج می‌پرداختند. این فرآیند کار راحتی بود؛ چون ارزش بیت کوین‌های استخراج شده نه تنها کفاف هزینه برق و استهلاک کامپیوتر آنها را میداد، بلکه در آخر سود چشمگیری هم برایشان به همراه داشت. با گذر زمان و همراه با پیچیده‌تر شدن بلاک چین‌ها، کامپیوترهای خانگی دیگر مثل قبل از پس این فرآیند برنمی‌آمدند و یک جورهایی دخل و خرج فرآیند استخراج با اختلاف شدیدی مواجه شد. در اواسط سال ۲۰۱۳، سخت‌افزارهای خانگی در فرآیند استخراج در تنگنا قرار گرفتند و به دستگاه‌های ماینر اجازه پیشی گرفتن دادند.

هر روز تراکنش‌های بیشتر و بیشتری به وجود می‌آمدند و منابع محاسباتی مورد نیاز برای ایمن‌سازی و تائید این تراکنش‌ها به طور نمایی در حال افزایش بودند. سازمان‌های استخراج برای کاهش هزینه‌ها دست به هر کاری در دفاتر کل زدند؛ از نقل مکان به نزدیکی منابع برق ارزان قیمت حوالی سدها تا سرمایه‌گذاری در انبارهایی پر از اسیک ماینر. تحقیقات گسترده‌تر در حوزه علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر باعث به وجود آمدن پیشرفت‌هایی در بهره‌وری الگوریتم، بهره‌وری نرم‌افزار و بهره‌وری سخت‌افزار شد. اگر سرعت پیشرفت قابل دسترس در سخت‌افزار و نرم‌افزار نتواند از سرعت محاسباتی پیچیده بلاک چین پیشی بگیرد، استراتژی‌های کاهش هزینه و حداکثرسازی منفعت باید خودی نشان بدهند. فرقی نمی‌کند که ساتوشی ناکاموتو در تصور اولیه‌اش از بلاک چین این مسئله را پیش‌بینی کرده باشد یا نه، ولی استخراج ارزهای دیجیتال در مسیر توسعه با موانع عظیمی مواجه شده است.

استخراج بیت کوین چیست؟

در سراسر جهان افرادی که به کار استخراج رمزارزها اعم از بیت‌کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده مشغول هستند، ماینر می‌گویند و آن‌ها تلاش می‌کنند با استفاده از ابزارهای متنوع استخراج به تعداد بیشتری از رمزارزهای استخراج نشده دست یابند و با فروش آنها به سود و درآمدزایی دست پیدا کنند.

به طور کلی ماینینگ فرآیند تأیید تراکنش‌های رمزارزها و ثبت آنها در دفتر کل توزیع استخراج است. این فرآیند به غیرمتمرکز سازی شبکه رمزارزها و افزایش امنیت شبکه کمک می‌کند و در نهایت رمزارز جدید ایجاد می‌کند.

 به شکل کاملاً ساده تراکنش‌های تأیید شده در بلوک‌ها جمع می‌شوند و برای اضافه شدن این بلوک‌های تازه به زنجیره بلوک‌های موجود یک پازل کدگذاری وجود دارد که از پیچیدگی‌های بالایی برخوردار است و باید حل شود. هر سیستمی که این پازل را حل کند پاداش می‌گیرد.

نودها:

یکی از عوامل تاثیرگذار در ماینینگ (Nodes) یا همان نودها هستند، این گره‌ها تراکنش‌ها را در سراسر شبکه پراکنده می‌کنند. داده‌ها بین نودها در جریان هستند و این شما هستید با شناساندن نودهای جدید به شبکه رمزارزها فرآیند استخراج را تسریع می‌کنید. برخی از گره‌ها استخراج کننده هستند و معمولاً به آنها ماینر گفته می‌شود.

بیت کوین‌ها در واحد هایی به نام بلاک توسط ماینر ها استخراج می‌شوند.

هنگامی که یک ماینر بتواند یک بلاک بیت کوین را استخراج و به تایید برساند، آن استخراج کننده 12.5 بیت کوین دریافت خواهد کرد.

بلاک‌های بیت‌کوین:

در حال حاضر بطور تئوریک دارای حداکثر سایز 4 مگابایت است. با این حال واقع‌بینانه‌تر است که این رقم را 2 مگابایت بدانیم.

محدودیت حجم هر بلاک همیشه مورد بحث بین ماینرها و جامعه کاربران بیت‌کوین بوده است. ماینرها معتقدند باید اندازه یک بلاک افزایش یابد تا  بتوانند اطلاعات بیشتری را در 1 بلاک جای دهند.

الگوریتم ماینر بیت کوین:

SHA–۲۵۶- بیت کوین، بیت کوین کش

ابتدا به بررسی الگوریتم های بیت کوین می پردازیم. الگوریتم های هش ایمن، خانواده ای از توابع هشینگ کریپتوگرافیگ (رمزنگاری) می‌باشند که توسط موسسه ملی استانداردها و تکنولوژی منتشر شده است.

بخش کوچکی از خانواده الگوریتم هش ایمن یا به اختصار خانواده SHA شامل SHA-۱ ، SHA-۰ و SHA-۲ می باشد که توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده توسعه یافته است. SHA-۲۵۶ و برادر بزرگتر آن SHA-۵۱۲ بخشی از خانواده SHA-۲ می باشند.

الگوریتم SHA-۲۵۶ طوری طراحی نشده‌ است که مقاوم در برابر دستگاه های ASIC باشند و ASIC های استخراج بیت کوین در حال حاضر در دسترس هستند.

هاوینگ بیت کوین چیست؟
هاوینگ بیت کوین چیست؟

هاوینگ بیت کوین جیست؟

هاوینگ جیست

به طور میانگین، هر چهار سال یکبار (پس از گذشت ۲۱۰هزار بلاک در بلاک چین بیت کوین)، میزان تولید بیت کوین‌های جدید به شکل

ناگهانی نصف می‌شود یا به‌طور دقیق‌تر، پاداش اهدایی به ماینرها برای اضافه کردن یک بلاک به بلاک چین ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

هاوینگ توسط ساتوشی نا...

بهترین زمان خرید ماینر

بهترین زمان خرید ماینر

الان بهترین زمان خرید ماینر است.

 

بهترین زمان خرید ماینر چه زمانیست ؟

 درآمد دستگاه های ماینر در زمان پایین آمدن قیمت ارزهای دیجیتال (وضیعت فعلی بیتکوین )و بهترین زمان خرید دستگاه های ماینر : (سوال بیشتر عزیزان و سرمایه گذارها در این چند روز)

 

در ابتدا باید به ای...

خرید ماینر

خرید ماینر

 

اگر شما خواهان داشتن بیت کوین هستید به طور کلی 2 راه پیش پای شما وجود دارد:

خرید بیت کوین(از صرافی یا اشخاص)

استخراج بیت کوین

 

برای انکه متوجه شوید کدام روش بهتر است ابتدا بلاگ زیر را بخوانید:

"مقایسه خرید بیت کوین با خرید ماینر"

در این بلاگ محور های کلی که باید برا...

نحوه نگهداری از ماینر

نحوه نگهداری از ماینر

 

برای اینکه عمر دستگاه طولانی تر شود و کمتر درگیر تعمیرات و تعویض قطعات ماینر خود شوید بهتر است نکات نگهداری از ماینر را بخاطر داشته باشید و ماه به ماه دستگاه های خود را سرویس و تمیز کنید.

 رسیدگی، غبار روبی، تمیز کردن مداوم و آپدیت های نرم افزاری همه و همه از عواملی هست...

کیف پول مای سلیوم Mycelium

کیف پول مای سلیوم Mycelium

 

Mycelium (مای سلیوم) یکی از بهترین کیف پول های موبایل برای نگه داری بیت کوین است، مایسلیوم (MyCelium) در سال 2008 ایجاد شد و توانسته در این مدت اعتماد دارندگان بیت کوین را برای استفاده به عنوان کیف پول امن و معتبر جلب نماید.

 

مایسلیوم (MyCelium) یک کیف پول نرم‌افزار...

بررسی انواع مدل های انت ماینر s17

بررسی انواع مدل های انت ماینر s17

 

بیت مین ماینر s17 را در مدل و هشریت های مختلف و نزدیک به هم وارد و به بازار ماینینگ عرضه کرده است.

 در ویدئو زیر تفاوت ها و شباهت های مدل های مختلف انت ماینر s17 برسی شده است ؛ بر روی لینک زیر کلیلک کنید.

بررسی انواع مدل های انت ماینر s17

 

...
فیلترها
Sort
display